جدید ترین مقالات

آموزش ساخت داشبورد مدیریتی در اکسل با Power Pivot

مدیران علاقمند هستند تا بدون نگاه کردن به ریز اطلاعات، در گزارشی جامع و مختصر بتوانند وضعیت سازمان خود را تحلیل و بررسی کنند. کاری که داشبوردها انجام می دهند دقیقا همین است. داشبورد مدیریتی در اکسل مکانیسم ایده آلی برای ارائه اطلاعات هدفمند…
مدیریت پورتفولیو

مديريت پورتفوليو پروژه چيست؟

مديريت پورتفوليو پروژه رويكردي است كه به موجب آن پروژه‌هاي سازمان جهت تحقق مأموريت سازمان هم راستا و مرتب مي‌شوند و به تبع آن هزينه‌هاي تمام شده و زمان انجام  پروژه‌ها به حداقل ممكن مي‌رسند و سازمان سريع تر به منافع و اهداف خود نائل مي‌گردد. بر پايه مطالعات انجام شده توسط مركز بزينس پراكتيس (Business Practices)، پنجاه و چهار درصد (54%) از مشاغل سطح بالا با دانش سازماني، با پياده‌سازي مديريت پورتفوليو پروژه نشان داده‌اند كه چگونه مديريت پورتفوليو پروژه باعث پيشرفت و بهبود مديريت پروژه‌هايشان شده است.
فرآیند پیاده سازی erp در سازمان

فرایند پیاده سازی ERP

همانند هر پروژه ديگري اجرا و پياده سازي پروژه هاي ERP نيز باعث به وجود آمدن مشكلات عديده اي براي شركت ها و سازمان هاي استفاده كننده خواهد شد. براي نمونه مي توان شركت هرشي را نام برد كه در اثر اجراي نادرست پروژه 112 ميليون دلاري ERP در سال 1999،…
کاربرد نرم افزار اکسل در مهندسی صنایع

کاربرد نرم افزار اکسل در مهندسی صنایع

زمان تقریبی مطالعه: 10 دقیقه به عنوان یک فردی که در رشته مهندسی صنایع تحصیل کرده است. به خوبی می دانید که گستره رشته صنایع وسیع است. و این رشته زمینه ها و حوزه های کاری و علمی متعدد و مختلفی را در بر می گیرد. از مباحث کنترل پروژه گرفته تا حمل …
بازارکار مهندسی صنایع -کارشناس برنامه ریزی تولید شویم

چطور کارشناس برنامه ریزی تولید شویم؟

یکی از زمینه های بازار کار مهندسی صنایع کارشناس برنامه ریزی تولید است. استخدام مهندس صنایع در این زمینه های شغلی نیازمند دانش و مهارت هایی است. این دانش و مهارت ها می تواند توانایی کار با یک نرم افزار یا توانایی تحلیل یک مسئله توسط یک راه حل و یا توانایی ها و مهارت های فردی باشد.
برنامه ریزی منابع سازمان

سیستم های ERP

ERP يك راه حل مبتني بر فناوري اطلاعات است كه منابع سازمان را توسط يك سيستم بهم پيوسته به سرعت، دقت و كيفيت بالا در كنترل مديران سطوح مختلف سازمان قرار مي دهد تا بطور مناسب فرآيند برنامه ريزي و عمليات سازمان را مديريت نمايند.
Customer relashenship managment

مروری بر مدیریت ارتباط با مشتریان CRM

پياده سازي و بكارگيري CRM در رابطه با مديريت ارتباط با مشتري، به این دلیل نكته بسيار حائز اهميتی است كه CRM، يك راهبرد تجاري سازمان است و نه محصول يا خدمات قابل ارائه توسط يك سازمان؛ به عبارتي ديگر، CRM خود به عنوان يك فناوري اطلاعاتي مطرح ن…
سیر تکامل سیستم های erp

فرآيند شكل گيری سيستم های ERP

همانگونه كه مي دانيم واژه عمليات براي توصيف همه فعاليت هايي كه در رابطه مستقيم با توليد كالا و خدمات انجام مي شود، بكار مي رود و مديريت عمليات نيز فرايند توليد كالا و خدمات را مديريت كرده و ارزش ايجاد شده را به مشتريان منتقل مي كند. بطوركلي فرايندهاي اصلي موجود در يك سازمان را مي توان به پنج گروه اصلي تقسيم بندي كرد كه عبارتند از :

ارگونومی در محیط کار

تعریف ارگونومی ارگونومی در لغت واژه ارگونومي، تلفيقي از دو واژه ارگو (به معني کار) و نوموس (به معناي قاعده یا قانون) است. و در لغت به معناي قانون  طبيعي كار است. اين  واژه،  نخستين بار در سال 1857 ميلادي توسط فردي به نام ووجيچ جاسترزبوسکي در يک  …

طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس

پلاسک ها امروزه به عضو جدایی ناپذیر زندگی بشر تبدیل شده اند، از بسته بندی محصولات گرفته تا وسایل زندگی انسان در همه جا حضور دارند و بسیار مورد استفاده بشر قرار می گیرند. این تقاضای زیاد برای پلاسیک ها و به ویژه محصولات نایلونی سبب می گردد که افراد زیادی به فکر احداث خط تولید نایلون و نایلکس بی افتند. اما همان طور که می دانید، در فعالیت های تجاری و اقتصادی قبل از هر اقدامی نیاز به تهیه طرح توجیهی برای آن فعالیت اقتصادی داریم تا میزان سود و زیان و ریسک سرمایه گذاری را در صنعت مورد نظر پیش بینی  کنیم. در اینجا طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس باقابلیت تجزیه پذیری نیز برای شناسایی میزان ریسک سرمایه گذاری در این صنعت برای شما تهیه و آماده استفاده می باشد.

طرح توجیهی تولید اسید سولفوریک

اسید سولفوریک را می توان به عنوان یکی از اساسی ترین مواد صنعتی یاد کرد که دردنیای امروز، کاربردهای بسیار زیادی دارد، به همین منظور تیم ما تصمیم به تهیه و تنظیم طرح توجیهی تولید اسید سولفوریک گرفته است .

اگر بخواهیم عمده ترین مصرف سولفوریک اسید را بیان کنیم، کاربرد این ماده در تهیه کود شیمیایی فسفاته می باشد. ۶۰ درصد اسید سولفوریک تولید شده، صرف تولید کودهای شیمیایی می شود و صنایع معدنی و فلزی ۴۰ درصد از تولید کل اسید سولفوریک را مصرف می کنند.

با توجه به خصوصیات و کاربردهای بسیار زیاد این ماده در صنایع مختلف شیمیایی، معدنی و فلزی و … با هزینه پایین و تولید زیاد آن در جهان، طرح توجیهی تولید اسید سولفوریک ، یکی از مهم ترین طرح های صنعتی در زمینه سرمایه گذاری می باشد.

طرح توجیهی پرورش گاو شیری ۱۹ راسی

نیاز انسان به پروتئین موجب شده که دام های اهلی توسط بشر نگهداری و پرورش یافته و بخشی از نیاز غذایی وی را تامین نمایند، گاو را می توان به عنوان یکی از مهم ترین حیوانات اهلی، که از دیر باز در خدمت بشر بوده است نام برد. اما نیاز روز افزون این جمعیت رو به رشد به مواد غذایی، سبب شده که پرورش گاو به روش های سنتی پاسخگوی این نیاز نباشد و انسان تمایل به پرورش گاو در ابعاد بزرگ تر، مدرن تر و صنعتی تر بگیرد. از این رو افراد اقدام به احداث مجتمع های پرورش گاو می کنند. ولی به دلیل ابعاد مختلف این نوع از پرورش گاو، متخصصان این حرفه توصیه می کنند که قبل از هرگونه اقدامی برای احداث مجتمع های پرورش گاو، طرح توجیهی پرورش گاو را در ابعاد صنعتی و مدرن تهیه کنند.

آخرین محصولات